2012 m. rugsėjo 1 d. Rusijoje buvo saugoma 34,6 mln. t javų, arba 21,1 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Mažiau grūdų turi tiek ūkininkai bei kolūkiai, tiek perdirbėjai.

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad Valstybės rezerve saugoma 5 mln. t javų, tačiau kai kurios tarnybos oficialiai pranešė, jog dalis šių atsargų per metus tiesiog buvo išgrobstytos arba laikomos netinkamomis sąlygomis ir sugadintos. Kiek liko kokybiškų atsargų nežinoma.

Javų atsargos sumažėjo dėl prasto 2012 m derliaus. Jei prieš metus prikulta 94,2 mln. t, tai šiemet tik 70-75 mln. t. Tikimasi, kad dar keletas milijonų tonų javų bus „paslėpta“ nuo oficialios statistikos, nes taip jais lengviau prekiauti.

Skirtingai nuo ankstesnių metų, Rusijos vyriausybė nėra įvedusi jokių eksporto draudimų. Valdininkai neplanuoja ir intervencinių pirkimų ar pardavimų, kurie leistų stabilizuoti kylančias derliaus kainas.

Tokių priemonių kol kas nereikia žinant, kad šalis per metus suvartoja apie 69,1 mln. t javų. 19 mln. t dar liko sandėliuose nuo pernai metų.

Komentarai   

#1 profile 2018-10-31 20:17
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Atsitiktiniai skelbimai

Nauji skelbimai

Populiarūs skelbimai